Intensywne warsztaty ujeżdżeniowo-naturalowe dla dorosłych

 Magda Senderowska

W czerwcu zapraszamy na bardzo kameralne i bardzo intensywne warsztaty jeździeckie dla dorosłych i starszej młodzieży (od 16 lat).

Termin: 14-18 czerwca – czyli w czasie kiedy konie są „odświeżone” 😉 po wiosennych przygotowaniach do sezonu wakacyjnego – trenowane intensywniej przez instruktorów, ale nie zmęczone jeszcze okresem pracy wakacyjnej.

Pogoda: Wedle zamówienia – czyli materializacji pozytywnych myśli.

Zakwaterowanie: W gospodarstwie agroturystycznym. Do dyspozycji 3 kilkuosobowe pokoje w drewnianym domu z kominkiem.

Jedzenie: Przepyszna, domowa kuchnia z uwzględnieniem upodobań kulinarnych uczestników.

Grupa: Bardzo kameralna – do 8 osób.

Konie: Wyluzowane i dobrze przygotowane wierzchowce. Wszystkie po wielu kursach „naturalu” i połączonych z jeździectwem klasycznym.

I najważniejsze ….

PROGRAM WARSZTATÓW:
Codziennie 3 godz. zajęć:
1. trening jazdy konnej (ujeżdżenie, poprawa dosiadu w lonżowniku, jazda bez ogłowia– na cordeo, opcjonalnie teren ze zwróceniem uwagi na dosiad) w grupach od 2 do 4 osób – w zależności od pozostałych zajęć danego dnia.
2. zajęcia z końmi z ziemi – ćwiczenia pozwalające na kształtowanie jak najlepszej komunikacji z koniem. Zabawa z rozluźnieniem, równowagą i energią oraz poszukiwanie porozumienia dającego lepsze połączenie (końskim umysłem i na dużo głębszym poziomie). Elementy, które poprawią sprawność fizyczną koni, a jeźdźcom pomogą lepiej operować odpowiednimi sygnałami.
3. godzina zajęć dodatkowych na temat koni (wykłady, ćwiczenia bez koni nad koordynacją oraz postawą, prezentacja ćwiczeń pod siodłem przez instruktora)
Dodatkowo:
– długie dyskusje i prawie nieograniczony dostęp do instruktora mającego niepohamowaną potrzebę przekazywania wiedzy na tematy związane z jeździectwem naturalnym oraz klasycznym
– nagrywanie i omówienie jazd

Dodatkowo: luzowanie ludzkich popręgów…. Czyli:
– leżenie na kocu wśród mleczy.
– ogniska i patrzenie w gwiazdy
– śmiech do rozpuku jako element ćwiczenia mięśni brzucha
– dla chętnych sesja zdjęciowa z wybranym koniem, kotem lub człowiekiem

Każdy z uczestników będzie miał przydzielonego jednego konia na czas warsztatów, z którym będzie budował porozumienie i relację

Istnieje możliwość przyjazdu z własnym koniem.

Podczas warsztatów pokażemy Wam jak prawidłowo używać swojego Ciała na koniu, na co zwracać uwagę pod kątem wygody konia i własnego zdrowia. Udzielimy wskazówek jak na co dzień odnajdywać większą swobodę i wygodę we własnym ciele i umyśle. Wytłumaczymy ścisłe powiązanie ustawienia ciała oraz napięć w ciele jeźdźca i ciała konia. Wytłumaczymy podstawy biomechaniki ruchu konia oraz jak koń powinien poruszać się pod jeźdźcem dla swojego zdrowia i wygody, a także pokażemy jak to osiągnąć. Zobaczycie też jak budować relację z koniem aby kontakt z nim był dobrą zabawą nie tylko dla nas, ale także dla niego. Dowiecie się też czego my ludzie możemy nauczyć się od koni w życiu codziennym i relacjach z przedstawicielami naszego gatunku.

Instruktor: MAGDA SENDEROWSKA- Łączy metody naturalne z klasyczną szkołą jazdy w budowaniu prawidłowej postawy ciała jeźdźców i porozumienia z koniem. Prowadzi kursy: PODSTAWY BIOMECHANIKI RUCHU KONI I JEŹDŹCÓW, WARSZTATY NATURALOWO-SKOKOWE.
https://www.facebook.com/RideandFeel/

I wracając do ceny: Koszt warsztatów zawierających 5 dni jazdy (wtorek wieczór 13.06 przyjazd – niedziela wieczorem 18.06 zakończenie) to 1200 zł.

Zgłoszenia i informacje:
Maja Bronowska
tel. 889 704 519
stajniajasminum@gmail.com

Zapraszamy serdecznie i już się cieszymy na Wasz przyjazd 🙂 🙂 🙂

UWAGA! Ilość miejsc z końmi ograniczona! Zajęte 5 z 8.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wiek: lat

Waga: kg

Wzrost: cm

Potrafie jeździć:
 Stępem Kłusem Galopem W terenie

Dodatkowe uwagi: