Slide background

 Zajęcia z końmi

Jeśli kochasz konie, a nie tylko jazdę konną, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Jasminowe konie są ważną częścią naszego życia i naszymi przyjaciółmi. Dlatego, to czego możecie doświadczyć u nas, wykracza poza samą jazdę konną. Prowadzimy zajęcia, które łączą budowanie relacji z koniem, z treningami na poziomie sportowym.

Dzielimy jeźdźców na grupy w zależności od poziomu jazdy. Do wyboru są różne rodzaje zajęć. Czekają na Was dobrze przygotowane, bezpieczne konie, różnej wielkości. Instruktor jazdy konnej Maja Bronowska, posiada uprawnienia międzynarodowe British Horse Society.

Lekcje ujeżdżeniowe zawierają nie tylko trening w podstawowych chodach, ale także elementy ujeżdżeniowe jak zwroty na przodzie czy ustępowanie od łydki. Razem z naszymi końmi pokażemy Ci jak zaangażować, zaokrąglić i ustawić konia. Wyjaśnimy i pomożemy doświadczyć jak koń powinien nosić jeźdźca na grzbiecie by prawidłowo zrównoważyć ciężar i by jego mięśnie się rozwijały. WIĘCEJ TUTAJ! Przygotowaniem do tych lekcji są regularne zajęcia z poprawy dosiadu odbywające się na lonżowniku, które wraz z zajęciami z budowania relacji, prowadzą do jazdy na cordeo – najpierw w zamkniętej przestrzeni, a później  także na łące.

Lekcje skokowe od podstaw poprzez szeregi, kombinacje i przygotowanie do skoków krosowych do wysokości 80 cm. Do tych lekcji przygotowują Was poprawy dosiadu skokowe na lonżowniku, ze skokami bez trzymania wodzy – dopiero gdy to stanie się dla Was łatwe, zabieramy się za lekcje na ujeżdżalni. Uczymy rozliczania odskoku i wyczucia jeździeckiego.

Poprawy dosiadu ujeżdżeniowe i skokowe na lonżowniku. Niezależnie od Twojego poziomu jazdy by dobrze komunikować się z koniem potrzebujesz dużej świadomości swojego ciała, elastycznego i stabilnego dosiadu, który wymaga regularnych ćwiczeń. Jeśli brakuje Ci podstaw, dzięki tym lekcjom,  zrozumiesz co i jak należy zrobić, żeby osiągnąć równowagę w ruchu, która poprawi pewność siebie i ułatwi treningi ujeżdżeniowe i skokowe.

Tereny w pobliskim lesie, jazda konna po drogach i ścieżkach leśnych w trzech chodach, zjazdy i podjazdy na pobliskiej żwirowni, podstawy skoków krosowych.

Koka i Maja

Stajnia Jasminum, Maja Bronowska i Koka

Maja Bronowska i Timur

Godziny pracy 

 Wtorek 15.30-18.00
Piątek 15.30-18.00
Sobota 10.00 – 14.30
Niedziela 10.00 – 14.30 brak miejsc

Opcje nauki jazdy konnej:

Nauka jazdy konnej dla młodzieży od 12 roku życia  (jeźdźcy do 68 kg).

Naukę osób początkujących, zaczynamy nauką prawidłowego zachowania przy koniu, czyszczenia i siodłania, następnie na lonży zdobywamy podstawowe umiejętności jeździeckie (swobodne poruszanie się stępem, kłusem i galopem, znajomość podstawowych pomocy jeździeckich).

Lekcja indywidualna 40-50 minut (w tym 30 min jazdy oraz nauka siodłania lub rozsiodłania 10 do 20 minut) – 80 zł.
Lekcja grupowa dla 2 osób
75 minut (w tym 45 min jazdy) – 80 zł.

Karnet 5 jazd ważny 1 miesiąc – 350 zł (70 zł za jazdę).

Ola i Vipek

Osoby zaawansowane (które opanowały podstawy w stępie, kłusie i galopie, potrafią same prawidłowo osiodłać i rozsiodłać konia) zapraszamy na lekcje grupowe oraz indywidualne. Lekcje prowadzi instruktor jazdy konnej z uprawnieniami międzynarodowymi British Horse Society. Indywidualne podejście do każdego jeźdźca – lekcje na ujeżdżalni prowadzimy tylko indywidualnie lub w grupach 2-3 osobowych.

Lekcja grupowa dla 2 osób70 min (w tym 45 min jazdy) – 80 zł.

Lekcja grupowa dla 3 osób90 min (w tym 60 min jazdy) – 80 zł.

Teren (do 4 osób) – 90 min (w tym około 30 min siodłanie z rozsiodłaniem, 60 min wyjazd do lasu) –  80 zł.
Lekcje indywidualne – 50 min (w tym 30 min jazdy) – 80 zł.

Karnet 5 jazd ważny 1 miesiąc – 350 zł (70 zł za jazdę).

Klaudia i Paloma

W związku z wejściem w życie ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich m.in. ośrodki jeździeckie mają obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich. Przepisy wchodzą w życie 15 lutego 2024 r. Przyjęcie standardów musi nastąpić do 15 lutego 2024 r. Standardy ochrony małoletnich mają być wprowadzone w ciągu 6 miesięcy od daty wejścia w życie przepisu, a więc do 15 sierpnia 2024 r. [art. 10 ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 r. poz. 1606)].

Maja Bronowska posiada uprawnienia British Horse Society w tym Child Protection Course (Ochrona dzieci przed przemocą). Na tej podstawie stworzone są „standardy ochrony małoletnich” w Stajni Jasminum.