Slide background

 Zajęcia z końmi

Jeśli kochasz konie, a nie tylko jazdę konną, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą!

Jasminowe konie są ważną częścią naszego życia i naszymi prawdziwymi przyjaciółmi. Dlatego, to czego możecie doświadczyć u nas, wykracza poza samą jazdę konną. Prowadzimy zajęcia, które łączą budowanie relacji z koniem z treningami na poziomie sportowym, ale na koniu, który dostaje szansę by Was poznać i Wam zaufać.

Dzielimy jeźdźców na grupy w zależności od poziomu jazdy. Do wyboru są różne rodzaje zajęć.  Czekają na Was dobrze przygotowane, bezpieczne konie różnej wielkości. Wszyscy instruktorzy posiadają niezbędne kwalifikacje.

Zajęcia z elementami naturalnej pracy z końmi zaczynają się od wyciszenia siebie i otwarcia na niezwykłą istotę jaka jest koń. Spędzamy z nim czas nie tylko na ćwiczeniach, ale także w stadzie, podczas jego naturalnych zachowań, ciesząc się jego obecnością. Pracujemy nad sobą i uczymy się kierować swoją energią, by jaśniej komunikować się z końmi.  Wykonujemy ćwiczenia z ziemi, na placu i w terenie podczas których budujemy więź i wzajemne zaufanie. Ćwiczymy wiele elementów obok konia, by później powtórzyć je z siodła, na kantarku sznurkowym.  Dzięki nawiązaniu bliskiej relacji, konie stają się miękkie, ustępujące, czułe, chętne do pracy. Jeśli podstawy jazdy zostały dobrze opanowane uczymy się komunikacji z koniem na cordeo. Galop po łące bez ogłowia, na posłusznym koniu, jest u nas jak najbardziej możliwy. Dodatkowo uczymy też masażu konia, który w odróżnieniu od jazdy konnej, jest czymś co Wy dajecie koniom nie oczekując niczego w zamian.

Lekcje ujeżdżeniowe zawierają nie tylko trening w podstawowych chodach, ale także elementy ujeżdżeniowe jak zwroty na przodzie czy ustępowanie od łydki, a także trudniejsze elementy dla zaawansowanych pod warunkiem, że podstawy zostały dobrze opanowane. Razem z naszymi końmi pokażemy Ci jak zaangażować, zaokrąglić i ustawić konia. Wyjaśnimy i pomożemy doświadczyć jak koń powinien nosić jeźdźca na grzbiecie by prawidłowo zrównoważyć ciężar i by jego mięśnie się rozwijały. WIĘCEJ TUTAJ! Przygotowaniem do tych lekcji są regularne zajęcia z poprawy dosiadu odbywające się na lonżowniku, które wraz z zajęciami naturalowymi prowadzą do jazdy na cordeo  – najpierw w zamkniętej przestrzeni, a później  także na łące.

Lekcje skokowe od podstaw poprzez szeregi, kombinacje i przygotowanie do skoków krosowych do wysokości 1 metra.  Do tych lekcji przygotowują Was poprawy dosiadu skokowe na lonżowniku, ze skokami bez trzymania wodzy – dopiero gdy to stanie się dla Was łatwe, zabieramy się za lekcje na ujeżdżalni. Uczymy rozliczania odskoku i wyczucia jeździeckiego.

Poprawa dosiadu ujeżdżeniowe i skokowe, metodą brytyjską na lonżowniku. Niezależnie od Twojego poziomu jazdy by dobrze komunikować się z koniem potrzebujesz dużej świadomości swojego ciała, elastycznego i stabilnego dosiadu, który wymaga regularnych ćwiczeń. Jeśli brakuje Ci podstaw, dzięki tym lekcjom, bardzo szybko zrozumiesz co i jak należy zrobić, żeby osiągnąć równowagę w ruchu, która poprawi pewność siebie i ułatwi treningi ujeżdżeniowe i skokowe.

Tereny w pobliskim lesie, strome zjazdy i podjazdy na pobliskiej żwirowni, konne wyjazdy na wschód słońca, nocne tereny, chlapanie w wodzie (niektóre konie kochają się tam kłaść :P), podstawy skoków krosowych.

Koka i Maja

Stajnia Jasminum, Maja Bronowska i Koka

10

Godziny pracy 

 Lekcje prowadzimy w weekendy.

Opcje nauki jazdy konnej:

Nauka jazdy konnej dla młodzieży od 12 roku życia  (jeźdźcy do 68 kg).

Naukę osób początkujących zaczynamy nauką prawidłowego zachowania przy koniu, czyszczenia i siodłania, następnie na lonży zdobywamy podstawowe umiejętności jeździeckie (swobodne poruszanie się stępem, kłusem i galopem, znajomość podstawowych pomocy jeździeckich). Dodatkowo rozszerzamy zajęcia o budowanie relacji z koniem poprzez ćwiczenia z ziemi, poznawanie zachowań konia, wspólne pasienie się (koń skubie trawkę, a Wy cieszycie się jego obecnością) czy masaż.

Lekcja indywidualna 40-50 minut (w tym 30 min jazdy oraz nauka siodłania lub rozsiodłania 10 do 20 minut) – 70 zł
Lekcja grupowa dla 2 osób 75 minut (w tym 45 min jazdy) – 70 zł

Julia i Plotka

Osoby zaawansowane (które opanowały podstawy w stępie, kłusie i galopie, potrafią same prawidłowo osiodłać i rozsiodłać konia) zapraszamy na lekcje grupowe oraz indywidualne. Lekcje prowadzi instruktor jazdy konnej z uprawnieniami międzynarodowymi British Horse Society.

Lekcja grupowa dla 2 osób –  70 min (w tym 45 min jazdy lub zajęcia z ziemi) – 70 zł.
Teren
(do 4 osób) – 90 min (w tym około 30 min siodłanie z rozsiodłaniem, 60 min wyjazd do lasu) – 70 zł

Lekcje indywidualne – 50 min (w tym 30 min jazdy lub zajęcia z ziemi) – 70 zł.

Zajęcia z kucykami dla dzieci młodszych.

Obejmują  naukę stępa i kłusa – 30 minut na koniu oraz dodatkowo czyszczenia z siodłaniem lub rozczyszczenia z rozsiodłaniem kuca (stąd różny czas lekcji), cały czas pod okiem instruktora.

Dla dzieci w wieku 5-12 lat:
Lekcja indywidualna 40-50 minut (w tym 30 min jazdy, nauka siodłania lub rozsiodłania 10 do 20 minut) – 70 zł
Lekcja grupowa dla 2 osób 75 minut (w tym 45 min jazdy) – 70 zł