Slide background

 Zajęcia z końmi

Jeśli kochasz konie, a nie tylko jazdę konną, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Jasminowe konie są ważną częścią naszego życia i naszymi przyjaciółmi. Dlatego, to czego możecie doświadczyć u nas, wykracza poza samą jazdę konną. Prowadzimy zajęcia, które łączą budowanie relacji z koniem, z treningami na poziomie sportowym.

Dzielimy jeźdźców na grupy w zależności od poziomu jazdy. Do wyboru są różne rodzaje zajęć. Czekają na Was dobrze przygotowane, bezpieczne konie, różnej wielkości. Instruktor jazdy konnej Maja Bronowska, posiada uprawnienia międzynarodowe British Horse Society.

Lekcje ujeżdżeniowe zawierają nie tylko trening w podstawowych chodach, ale także elementy ujeżdżeniowe jak zwroty na przodzie czy ustępowanie od łydki. Razem z naszymi końmi pokażemy Ci jak zaangażować, zaokrąglić i ustawić konia. Wyjaśnimy i pomożemy doświadczyć jak koń powinien nosić jeźdźca na grzbiecie by prawidłowo zrównoważyć ciężar i by jego mięśnie się rozwijały. WIĘCEJ TUTAJ! Przygotowaniem do tych lekcji są regularne zajęcia z poprawy dosiadu odbywające się na lonżowniku, które wraz z zajęciami z budowania relacji, prowadzą do jazdy na cordeo – najpierw w zamkniętej przestrzeni, a później  także na łące.

Lekcje skokowe od podstaw poprzez szeregi, kombinacje i przygotowanie do skoków krosowych do wysokości 1 metra. Do tych lekcji przygotowują Was poprawy dosiadu skokowe na lonżowniku, ze skokami bez trzymania wodzy – dopiero gdy to stanie się dla Was łatwe, zabieramy się za lekcje na ujeżdżalni. Uczymy rozliczania odskoku i wyczucia jeździeckiego.

Poprawy dosiadu ujeżdżeniowe i skokowe na lonżowniku. Niezależnie od Twojego poziomu jazdy by dobrze komunikować się z koniem potrzebujesz dużej świadomości swojego ciała, elastycznego i stabilnego dosiadu, który wymaga regularnych ćwiczeń. Jeśli brakuje Ci podstaw, dzięki tym lekcjom,  zrozumiesz co i jak należy zrobić, żeby osiągnąć równowagę w ruchu, która poprawi pewność siebie i ułatwi treningi ujeżdżeniowe i skokowe.

Tereny w pobliskim lesie, jazda konna po drogach i ścieżkach leśnych w trzech chodach, zjazdy i podjazdy na pobliskiej żwirowni, podstawy skoków krosowych.

Zajęcia z budowania relacji z koniem, na których nauczysz się rozpoznawać swoje emocje. Pracujemy nad sobą i uczymy się kierować swoją energią, by jaśniej komunikować się z końmi. Rozpoznajemy emocje koni i ich wpływ na nasze uczucia. Wyciszamy się i otwieramy na doświadczanie siebie.
Dodatkowo uczymy też masażu konia, który w odróżnieniu od jazdy konnej, jest czymś co Wy dajecie koniom.
Na zajęcia z budowania relacji zapraszamy na warsztaty, które organizujemy na miejscu. WIĘCEJ TUTAJ! 

Koka i Maja

Stajnia Jasminum, Maja Bronowska i Koka

Maja Bronowska i Timur

Godziny pracy 

 Wtorek 12.00-18.00
Środa 12.00-18.00
Czwartek 12.00-18.00
Piątek 12.00-18.00
Sobota 9.00 – 15.30 brak miejsc
Niedziela 9.00 – 15.30: brak miejsc

Opcje nauki jazdy konnej:

Nauka jazdy konnej dla młodzieży od 12 roku życia  (jeźdźcy do 68 kg).

Naukę osób początkujących, zaczynamy nauką prawidłowego zachowania przy koniu, czyszczenia i siodłania, następnie na lonży zdobywamy podstawowe umiejętności jeździeckie (swobodne poruszanie się stępem, kłusem i galopem, znajomość podstawowych pomocy jeździeckich).

Lekcja indywidualna 40-50 minut (w tym 30 min jazdy oraz nauka siodłania lub rozsiodłania 10 do 20 minut) – 70 zł.
Lekcja grupowa dla 2 osób
75 minut (w tym 45 min jazdy) – 70 zł.

Ola i Vipek

Osoby zaawansowane (które opanowały podstawy w stępie, kłusie i galopie, potrafią same prawidłowo osiodłać i rozsiodłać konia) zapraszamy na lekcje grupowe oraz indywidualne. Lekcje prowadzi instruktor jazdy konnej z uprawnieniami międzynarodowymi British Horse Society. Indywidualne podejście do każdego jeźdźca – lekcje na ujeżdżalni prowadzimy tylko indywidualnie lub w grupach 2-osobowych.

Lekcja grupowa dla 2 osób –  70 min (w tym 45 min jazdy) – 70 zł.
Teren (do 4 osób) –
90 min (w tym około 30 min siodłanie z rozsiodłaniem, 60 min wyjazd do lasu) – 70 zł.
Lekcje indywidualne – 50 min (w tym 30 min jazdy) – 70 zł.

Klaudia i Paloma

Zajęcia z hucułami dla dzieci 5 – 12 lat.

Naukę dzieci, zaczynamy nauką prawidłowego zachowania przy koniu, czyszczenia i siodłania, następnie na lonży zdobywamy podstawowe umiejętności jeździeckie (swobodne poruszanie się stępem, kłusem i galopem, znajomość podstawowych pomocy jeździeckich). Dziecko jest cały czas pod opieką instruktora.

Lekcja indywidualna 40-50 minut (w tym 30 min jazdy, nauka siodłania lub rozsiodłania 10 do 20 minut) – 70 zł
Lekcja grupowa dla 2 osób 75 minut (w tym 45 min jazdy) – 70 zł

Sara i Oliwka