Slide background

FERIE W SIODLE 2020

OD TEGO ROKU DYSPONUJEMY HALĄ PNEUMATYCZNĄ O WYMIARACH 36 NA 36 METRÓW.

Jeśli marzysz by poczuć prawdziwą zimę, w drewnianym domku z kominkiem, na wsi, ze stadem ofutrzonych koni, trzaskającym mrozem, terenemi w ‚narniowym’, zimowym lesie, kuligami i rozmowami do późna w nocy…
Jeśli na kilka dni chcesz przenieść się do zupełnie innego świata i zapomnieć o miastowych obowiązkach, koniecznie obejrzyj oba filmiki i wpadnij na ferie naładować baterie!

Najważniejsze punkty:

 • opieka nad wyjątkowym, cudownym koniem
 • 2 zajęcia z końmi w ciągu dnia
 • jazdy ujeżdżeniowe, skoki, poprawa dosiadu, tereny (przepiękne lasy w okolicy)
 • elementy naturalnej pracy z końmi oparte na metodach znanych trenerów, budowanie relacji i zaufania, praca energią, chody boczne, jazda na kantarku
 • indywidualne podejście do jeźdźców
 • uczestnicy podzieleni na grupy zaawansowania
 • dla chętnych nagrywanie jazd na video i omawianie błędów
 • zajęcia teoretyczne i praktyczne związane z końmi, a także dla chętnych zajęcia z poprawy postawy wpływające na prawidłowy dosiad (mówiąc prosto, powiemy co i jak warto ćwiczyć, żeby lepiej jeździć konno)
 • wspólne karminie i zajęcia w stajni
 • kameralna grupa, niezwykła atmosfera (maks 12 osób na jednym turnusie, wszyscy jedzą wspólnie przy jednym stole)
 • rozmowy do późna na tematy konne i nie tylko, świetni ludzie (coś ich ciągnie do Jasminum 🙂 )
 • kino na miejsc
 • sesja fotograficzna
 • OD TEGO ROKU DYSPONUJEMY HALĄ PNEUMATYCZNĄ (36 na 36 m)

Zapewniamy:

 • całodzienne wyżywienie, przepyszne jedzonko (4 posiłki dziennie)
 • zakwaterowanie w przytulnym gospodarstwie agroturystycznym (cały domek dla nas)
 • każdy uczestnik ubezpieczony

20190201-_MG_1391

Pyszna kuchnia, świetnie przygotowane do zimy koniki (10 cm futro Kredki :P), zdjęcia w zimowej scenerii, wieczorne rozmowy przy kominku i ciepła, rodzinna atmosfera murowane! W przypadku bardzo niskich temperatur dużo więcej jazd odbywa się w terenie. W lesie zawsze znajdziemy osłonięte od wiatru, odpowiednie do jazdy drogi… A las zimą z końskiego grzbietu jest zdecydowanie najpiękniejszy! Od tego roku dysponujemy halą pneumatyczną o wymiarach 36 na 36 metrów.

Piękne zimowe dni (na które już oczywiście złożyliśmy zamówienie :-)) wykorzystujemy na doskonalenie waszego poziomu jeździeckiego. Standardowo w ciągu dnia odbędą się dwa zajęcia z końmi, przy czym w przypadku ekstremalnych temperatur ( – 20 stopni) drugą jazdę zamieniamy na jedną z kilku zamiennych atrakcji, podczas których nie grozi nam przymarznięcie do siodeł – decydować będziemy wspólnie!

Na ferie zimowe zapraszamy osoby już jeżdżące w grupie z opanowaną przynajmniej jazdą kłusem (łącznie z kierownicą ;-)) oraz dobrze radzące sobie podczas siodłania. Dzięki wyższemu poziomowi grupy, wieczorami będzie czas na zajęcia teoretyczne, bardziej zaawansowane niż w wakacje. Jeśli tylko uda nam się nagrać jazdy na ujeżdżalni omówimy sobie wieczorem lekcje przy kominku i pysznej herbatce. Jazdy zimą na ujeżdżalni odbywają się w grupach maksymalnie 5 osobowych,  często jednak w mniejszych (ze względu na kameralną ilość osób na turnusach).

Oczywiście nie zabraknie kuligów na bobslejach!

Tradycyjnie u nas opiekujecie się jednym koniem, ale w ferie możecie spróbować jazdy także na innych koniach. Osoby zaawansowane dostaję jednego konia do opieki i jazdy, jeśli chcą, można też kontynuować budowanie relacji z koniem, który przydzielony był na wakacje. Na ten rok przygotowujemy 6 koni szlachetnych, 6 hucułów i arabohucułów.

Ferie w Jasminum zapowiadają się bardzo aktywnie!

 20190201-_MG_1486

Zakwaterowanie

W przytulnym drewnianym domku przygotowane są dla was trzy pokoje – sześcioosobowy, czteroosobowy i dwuosobowy. Z okien widać wcinające sianko konie, które na wybiegu spędzają większość swojego czasu. Do waszej dyspozycji są dwie łazienki na korytarzu. Warunki domowe. Zdjęcia pokoi: https://www.flickr.com/photos/stajniajasminum/14018644413/in/photostream/

Wyżywienie

Kuchnia domowa. 4 posiłki w ciągu dnia. Codziennie przychodzi do nas gospodyni, która przygotowuje pyszne obiadki. Śniadania i kolacje do wyboru. Także „niejadki” znajdą dla siebie coś dobrego. Przygotowujemy także posiłki wegetariańskie (prosimy rodziców o informację o innej diecie dziecka przed turnusem). Można korzystać z kuchni.

20190201-_MG_1582

 

Program ferii, jaki przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży, oparty jest na budowaniu relacji z końmi, samym sobą i innymi. Rozwijamy w dzieciakach empatię i szacunek do zwierząt. Stawiamy na współpracę, a nie współzawodnictwo. Ważne dla nas jest, by uczestnicy byli u nas radośni, rozwijali świadomość swoich emocji, umieli wyciszyć się i otworzyć na doświadczenia jakie niesie z sobą przebywanie z końmi i jazda konna. Zajęcia z poprawy postawy pomogą rozwijać partie mięśni, które osłabiają się bardzo, przy braku aktywnego trybu życiu, a które są niezbędne nie tylko podczas jazdy konnej.

Dokładamy wszelkich starań by zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort uczestnikom. Zapraszamy maksymalnie 12 osób przebywających pod stałą opieką wychowawcy, jazda konna prowadzona jest pod okiem instruktorów z wysokimi kwalifikacjami. Spełniamy normy bezpieczeństwa dotyczące zakwaterowania i wyżywienia, wyznaczone przez straż pożarną oraz stację kontroli sanitarno-epidemiologicznej, zatrudniona kadra posiada niezbędne kwalifikacje i jest przeszkolona z zakresu pierwszej pomocy.
Wyjazd nie jest typowym obozem jeździeckim, a pobytem wypoczynkowym w gospodarstwie agroturystycznym, podczas trwania turnusów nie przyjmujemy innych gości. Wystawiamy rachunki.
Każdy uczestnik jest ubezpieczony, zakres ubezpieczenia szeroki, na kwotę 20 000 zł. Wychowawca, instruktor i gospodarstwo posiadają polisy OC. Wszystkie lekcje odbywają się w atestowanych kaskach, przypominamy, że jeśli dany kask uczestniczył w upadku należy go bezwzględnie wymienić na nowy. Wszystkie lekcje skokowe odbywają się w kamizelkach ochronnych lub typu żółwik, stajnia posiada 10. Kamizelki rozdawane są także podczas wyjazdów w teren. Ze względu na ograniczoną liczbę, bardzo polecamy posiadanie własnej (zakup używanej to koszt od 100 zł w górę). W zgłoszeniu rodzić może zdecydować czy jego dziecko ma zakładać kamizelkę na wszystkie lekcje, czy skoki i tereny.

20190201-_MG_1631

Zapisy przyjmowane są telefonicznie oraz poprzez formularz (jeśli ktoś już u nas był) (+48 889 704 519)  

Ferie w siodle w Jasminum organizowane są dla dzieci od 12 roku życia (rocznik 2008 i wcześniejsze). Ze względu na ambitne podejście do lekcji, aktywny program i bezpieczeństwo, jeźdźcy powinni być sprawni fizycznie oraz nie posiadać przeciwwskazań do jazdy konnej. Maksymalna waga uczestnika to 70 kg.

Każdy turnus zaczyna się pierwszego dnia rano. Przyjazd między godziną 9.00 a 12.00 (zaczynamy od obiadu, po którym odbywają się pierwsze zajęcia jeździeckie), wyjazd wieczorem ostatniego dnia turnusu po godzinie 14.00 (tego dnia odbywają się 1 h zajęć).

Terminy turnusów:

Uwaga! Każda osoba, która przyjedzie do nas w ferie, ma pierwszeństwo zapisu na wakacje.

Serdecznie zapraszamy!

Turnus1

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wiek: lat

Waga: kg

Wzrost: cm

Potrafie jeździć:
 Stępem Kłusem Galopem W terenie

Potrafię skakać na wysokość: cm

Turnus

Dodatkowe uwagi: