Slide background

KOŃ JAKO LUSTRO – WAKACJE W SIODLE 2020

NA TEN MOMENT NIE PLANUJEMY WAKACJI 2021

Czy czułeś się kiedyś zupełnie wyjątkowo w obecności konia? Zauważyłeś, że gdy jesteś blisko niego zmienia się to jak odbierasz świat? Czy zdarzyło Ci się, znaleźć coś niezwykłego w sobie, dzięki temu, że w Twoim życiu pojawiły się konie? A może chciałbyś tego wszystkiego dopiero doświadczyć?

Jeśli tak, to mamy dla Ciebie nietypową propozycję spędzenia wakacji. Gdy jesteś niepewny nie możesz się uczyć, gdy się denerwujesz trudno Ci się rozwijać, gdy się porównujesz lub oceniasz, nie możesz dostrzec JAK WYJĄTKOWY JESTEŚ. Bycie szczęśliwym w zgodzie z sobą, to to czego nauczyły nas Nasze konie. Chcielibyśmy żeby  również Tobie, pomogły doświadczyć tego samego.  

Ola i Blanka

Jak to u Nas będzie

Wstajesz rano i czeka Cię przygoda. Nie wiesz jakie zajęcia są przed Tobą, ale wiesz, że z koniem, który pomoże Ci zrozumieć siebie, trenerem, który będzie otwarty na to, żeby nie tylko pomóc Ci rozwijać się jeździecko, ale też uświadomi w czym jesteś dobry i pokaże jak cudownie można spędzać czas z końmi, nie tylko na ich grzbiecie.

Koń

Na cały turnus połączymy Cię w parę z jednym koniem, który będzie współpracował tylko z Tobą.
Pomożesz nam w wyborze poprzez określenie swoich mocnych stron i tego na czym chciałbyś się skupić podczas turnusu.

Relacja z koniem w doskonały sposób, może Ci pokazać czy jesteś Tu i Teraz na treningu, a także rozwijać świadomość tego jak się czujesz, wykonując poszczególne ćwiczenia czy zadania. Konie odbijają w szczery i piękny sposób to co dzieje się z Tobą. Trener pomoże Ci poczuć, kiedy Twoja energia z koniem staje się Wspólna. To właśnie te momenty są największą radością.

Nasze konie są wypoczęte, zadbane i szczęśliwe. Mają przeróżne charaktery, nie boją się być sobą, lubią kontakt z ludźmi. Są przygotowane jeździecko i regularnie doszkalane przez instruktorów.

Jeśli posiadasz własnego konia, wskażemy Ci drogę do głębszej relacji i dalszego, wspólnego rozwoju.

Westa i Hania

Ty

Co jest dla Ciebie ważne w relacji z koniem? Nad czym chciałbyś popracować? Jakie talenty uruchomić? Czy wiesz co wzbudza w Tobie największą radość? Czy wiesz kiedy i dlaczego na lekcji stajesz się smutny, zdenerwowany, przestraszony?
Może potrzebujesz więcej czasu w czasie zajęć? Może szybko się nudzisz, albo myślisz tylko o tym że chciałbyś już galopować lub skakać? Może po prostu zależy Ci żeby jak najwięcej się nauczyć, bo bardzo chciałbyś robić bardziej zaawansowane elementy ujeżdżeniowe, lub skakać płynnie przez przeszkody? Może lubisz po prostu z koniem być?

Wysłuchamy Cię, podzielimy Was na małe 3-osobowe grupy, które pozwolą nam dostosować zajęcia do Waszych indywidualnych potrzeb  i co rano będziemy wspólnie decydować o kolejnym dniu pełnym wrażeń. Nie będzie łatwo, ale będzie intensywnie i radośnie 🙂
Być szczęśliwym w zgodzie z sobą i koniem – to nas cieszy najbardziej.

Trener

Trenerzy byli kiedyś na Waszym miejscu. Uczyli się od innych trenerów i koni. Każdy z nas jest inny, ale każdy ma coś wyjątkowego do przekazania.
Do Waszej dyspozycji będzie trener z ogromnym sercem do koni, dla którego płynny ruch konia, a także pary jeździec-koń jest bardzo ważny. W tej harmonii doświadczamy najpiękniejszych momentów.

Chcielibyśmy pokazać Wam troszkę inne podejście – trenera, który służy wsparciem i chce Wam pomóc znaleźć Wasze mocne strony. Kogoś kto pomoże Wam uświadomić sobie czemu dany element może nie wychodzić. Jeśli jesteście radośni i spokojni, energia płynie, gdy ona się blokuje, konie mogą się buntować. Zależy nam byście czerpali przyjemność z jazdy i zajęć wspólnie z koniem.

Kornelia i Fama

Zajęcia

W ciągu dnia czekają Was dwa zajęcia z końmi:

Trening w grupie 3-osobowej na poziomie sportowym, w zależności od Waszego stopnia zaawansowania. Prowadzimy treningi dosiadowe, ujeżdżeniowe i skokowe (także kros), plus elementy ścieżki huculskiej, dostosowane do poziomu grupy (od poziomu rekreacyjnego, do małego sportu).
Jeśli w Twojej karierze jeździeckiej nie miałeś szansy jeździć pod okiem trenerów, lub masz problemy z oddziaływaniem  dosiadem – indywidualne podejście, mała grupa i nasza dbałość o szczegóły, są tym czego potrzebujesz.  Pokażemy jak nie zakłócać ruchu i wspólnej równowagi z koniem. Podstawy skoków w jasny i klarowny sposób, poprowadzą do zrozumienia na czym polegają skoki i jak rozliczyć odskok jeszcze zanim odbijesz się od ziemi.
Jeśli już potrafisz prawidłowo oddziaływać dosiadem i pragniesz doskonalić się ujeżdżeniowo i skokowo. Skupimy się na tym, jak pod Tobą porusza się koń. Jak sprawić by się rozluźnił, wydłużył, ustąpił, zaokrąglił. W połączeniu z naturalem i budowaniem relacji – będziemy chcieli sprawić by koń z chęcią i radością współpracował z Wami przez dwa tygodnie.

Drugie zajęcia to zajęcia w grupach 6 osobowych, z końmi z ziemi, wymienne na jazdę terenową.
Zajęcia z elementami naturalnej pracy z końmi – zaczynają się od wyciszenia siebie i otwarcia na niezwykłą istotę jaka jest koń. Spędzamy z nim czas nie tylko na ćwiczeniach, ale także w stadzie, podczas jego naturalnych zachowań, ciesząc się jego obecnością. Pracujemy nad sobą i uczymy się kierować swoją energią, by jaśniej komunikować się z końmi.  Wykonujemy ćwiczenia z ziemi, na placu i w terenie podczas których budujemy więź i wzajemne zaufanie oraz wyczulamy konia na pomoce jeździeckie. Ćwiczymy wiele elementów obok konia, by później powtórzyć je z siodła, na kantarku sznurkowym.  Dzięki nawiązaniu bliskiej relacji, konie stają się miękkie, ustępujące, czułe, chętne do pracy. Dla zaawansowanych trening konia z ziemi kształtujący mięśnie niezbędne do prawidłowego noszenia jeźdźca. Jeśli podstawy jazdy zostały dobrze opanowane uczymy się komunikacji z koniem na cordeo.

Turnus 3 wzbogacony jest o Warsztaty Dosiadowe z Instytutem Jazdy Konnej, w którym zajęcia zostaną poprowadzone razem z osteopatą.
Szczegóły kursu: https://www.instytutjazdykonnej.pl/jasminum-wakacje
Informacje o Instytucie: https://www.instytutjazdykonnej.pl

Najważniejsze punkty:

  • dla każdej osoby zostanie wybrany, wyjątkowy koń, który będzie współpracował z Wami przez cały obóz i z którym będziecie spędzać sporo czasu na zajęciach i w stajni
  • 2 zajęcia z końmi w ciągu dnia – codziennie godzinny trening oraz zajęcia z bloku naturalowego lub teren
  • blok treningowy – ujeżdżenie, skoki i kros, trening dosiadowy
  • blok naturalowy i trening konia z ziemi – zajęcia naturalowe na placu i w terenie, oparte na metodach znanych trenerów, budowanie relacji i zaufania, praca energią, chody boczne, jazda na kantarku , nauka jazdy na cordeo (dla tych co już u nas byli – kontynuacja), nauka masażu, dla zaawansowanych trening konia z ziemi kształtujący mięśnie,  z możliwością wymiany na jazdę w terenie (co trzeci dzień)
  • indywidualne podejście do jeźdźców – treningi ujeżdżeniowe i skokowe w grupach maks. 3 – osobowych niezależnie od stopnia zaawansowania, treningi terenowe i naturalowe maks. 6 – osób
  • kameralna grupa, niezwykła atmosfera (12 miejsc)
  • miejsca także dla osób początkujących
  • możliwy przyjazd z własnym koniem (dla którego mamy zielone łąki i towarzystwo czterokopytnych przyjaciół, aby także wypoczął)
  • zajęcia teoretyczne z trenerami – spotkania z instruktorami na wszelkie tematy związane z końmi i Waszą jazdą, prezentacje mulitimedialne
  • zajęcia z poprawy postawy wpływające na lepszy dosiad
  • obowiązkowe ognicho, rozmowy do północy na tematy konne i nie tylko, świetni ludzie (coś ich ciągnie do Jasminum ), kino Jasminowe (mamy rzutnik, mamy ekran :P)
  • ostatniego dnia do wyboru sesja zdjęciowa na łące lub dodatkowy  trening dwuosobowy trwający 75 min

 Ada i Orys

Zakwaterowanie

W przytulnym drewnianym domku przygotowane są dla was trzy pokoje – jeden sześcioosobowy i jeden czterosobowy i jeden dwuosobowy (dla najstarszych osób). Z okien widać pasące się konie, które na pastwiskach spędzają większość swojego czasu. Do waszej dyspozycji są dwie łazienki na korytarzu. Trzecia łazienka w budynku obok. Warunki domowe. Zdjęcia pokoi: https://www.flickr.com/photos/stajniajasminum/14018644413/in/photostream/

Wyżywienie

Kuchnia domowa. 4 posiłki w ciągu dnia. Codziennie przychodzi do nas gospodyni, która przygotowuje pyszne obiadki. Śniadania i kolacje do wyboru. Także „niejadki” znajdą dla siebie coś dobrego. Przygotowujemy także posiłki wegetariańskie (prosimy rodziców o informację o innej diecie dziecka przed turnusem). Można korzystać z kuchni.  W jadalni, przez całą dobę, dostępna jest woda i woda z sokiem.

20180817-_MG_3499

 

Program wakacji, jaki przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży, oparty jest na budowaniu relacji z końmi, samym sobą i innymi. Rozwijamy w dzieciakach empatię i szacunek do zwierząt. Stawiamy na współpracę, a nie współzawodnictwo. Ważne dla nas jest, by uczestnicy byli u nas radośni, rozwijali świadomość swoich emocji, umieli wyciszyć się i otworzyć na doświadczenia jakie niesie z sobą przebywanie z końmi i jazda konna. Zajęcia z poprawy postawy pomogą rozwijać partie mięśni, które osłabiają się bardzo, przy braku aktywnego trybu życiu, a które są niezbędne nie tylko podczas jazdy konnej.

Dokładamy wszelkich starań by zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort uczestnikom. Zapraszamy maksymalnie 12 osób przebywających pod stałą opieka wychowawcy, jazda konna prowadzona jest pod okiem instruktorów z wysokimi kwalifikacjami. Spełniamy normy bezpieczeństwa dotyczące zakwaterowania i wyżywienia, wyznaczone przez straż pożarną oraz stację kontroli sanitarno-epidemiologicznej, zatrudniona kadra posiada niezbędne kwalifikacje i jest przeszkolona z zakresu pierwszej pomocy.
Wyjazd nie jest typowym obozem jeździeckim, a pobytem wypoczynkowym w gospodarstwie agroturystycznym, podczas trwania turnusów nie przyjmujemy innych gości. Wystawiamy paragony i rachunki (na rachunku uwzględniamy oddzielnie pobyt wypoczynkowy i pakiet jazd konnych).
Każdy uczestnik jest ubezpieczony w PZU, zakres ubezpieczenia szeroki, na kwotę 20 000 zł. Wychowawca, instruktor i gospodarstwo posiadają polisy OC. Wszystkie lekcje odbywają się w atestowanych kaskach, przypominamy, że jeśli dany kask uczestniczył w upadku należy go bezwzględnie wymienić na nowy. Wszystkie lekcje skokowe odbywają się w kamizelkach ochronnych lub typu żółwik, stajnia posiada 12. Kamizelki rozdawane są także podczas wyjazdów w teren. Ze względu na ograniczoną liczbę, bardzo polecamy posiadanie własnej (zakup używanej to koszt od 100 zł w górę). W zgłoszeniu rodzić może zdecydować czy jego dziecko ma zakładać kamizelkę na wszystkie lekcje, czy skoki i tereny.

WAKACJE W SIODLE ZOSTAŁY ODWOŁANE Z POWODU WIRUSA 

Przed zapisem telefonicznym prosimy o przygotowanie takich danych  jak: imię i nazwisko dziecka, wybrany termin (nr turnusu). umiejętności jeździeckie, wzrost i waga uczestnika. Dopiero po zapisie telefonicznym wypełniamy formularz znajdujący się na dole strony. Dokładne zasady zapisu i ewentualnej rezygnacji znajdują się w regulaminie.

Wakacje w siodle w Jasminum organizowane są dla dzieci od 12 roku życia (rocznik 2008 i wcześniejsze). Ze względu na ambitne podejście do lekcji, aktywny program i bezpieczeństwo, jeźdźcy powinni być sprawni fizycznie oraz nie posiadać przeciwwskazań do jazdy konnej. Maksymalna waga uczestnika to 68 kg. Ze względu na ilość i wielkość koni prosimy o podawanie prawdziwych danych w formularzu, żeby uniknąć sytuacji, że nie będziemy dysponować odpowiednim wierzchowcem dla uczestnika.

Każdy turnus zaczyna się pierwszego dnia rano. Przyjazd między godziną 9.00, a 13.00 (zaczynamy od obiadu, po którym odbywają się pierwsze zajęcia z końmi), wyjazd wieczorem ostatniego dnia turnusu po godzinie 14.00.
Podczas turnusów 13 dniowych, jeden dzień w tygodniu jest dniem konia bez jazd. W sumie uczestników czeka 22 godziny zajęć (10 treningów sportowych, w tym do 4 razy skoki, 11 zajęć naturalowych i terenów, plus sesja lub trening 75 min ostatniego dnia). 12 noclegów.
Podczas turnusu 13 dniowego w połączeniu z kursem dosiadowym Instytutu Jazdy Konnej, dwa dni przeznaczone są na kurs (jazda konna pod okiem instruktora i osteopaty w grupie dwuosobowej – 2 h  plus 4 h zajęć z ziemi z osteopatą – praca z ciałem), reszta turnusu z ekipą Jasminową (8 treningów sportowych, w tym do 4 razy skoki, 9 zajęć naturalowych i terenów, plus sesja lub trening 75 min ostatniego dnia).
Podczas turnusów 6 dniowych. Uczestników czeka 10 godzin zajęć (4 treningi sportowe, w tym do 2 razy skoki, 5 zajęć naturalowych i terenów, plus sesja lub trening 75 min ostatniego dnia). 5 noclegów.

Cena za turnus 13 dniowy podstawowy – 2600 zł
Cena za turnus 13 dniowy z kursem Instytutu Jazdy Konnej – 2900 zł
Cena za turnus 6 dniowy podstawowy – 1300 zł

Cena za turnus O –  13 dni 2400 zł, 6 dni 1200 zł

Zniżki dla turnusów 13 dniowych:
80 zł dla osób, które już u nas były
80 zł na drugi turnus w ciągu tych samych wakacji (lub dla rodzeństwa)
100 zł dla osób, które gościły u nas w ferie 2020!

Zniżki dla turnusów 6 dniowych

40 zł dla osób, które już u nas były
40 zł na drugi turnus w ciągu tych samych wakacji (lub dla rodzeństwa)
50 zł dla osób, które gościły u nas w ferie 2020!

Zniżki nie sumują się, można skorzystać tylko z jednej wybranej.

 

 

Postanowienia ogólne

 • Uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania zaleceń kadry oraz regulaminów, które przedstawiamy na prelekcji otwierającej pobyt.
 • Uczestnikowi nie wolno jest opuszczać terenu gospodarstwa.
 • Codziennie po śniadaniu przeprowadzana jest kontrola porządku w pokojach.
 • Uczestnicy zobowiązani są do uczestniczenia w dyżurach: stajennym i domowym.
 • W czasie ciszy nocnej (22.00 – 7.00) uczestnicy zobowiązani są pozostać w swoich pokojach.
 •  Za szkody wyrządzone przez uczestników odpowiadają rodzice i są oni zobowiązani do pokrycia strat oraz kosztów ich usunięcia.
 •  Pod koniec turnusu, uczestnicy zobowiązani są do pozostawienia porządku w pokoju w którym byli zakwaterowani.
 •  Wartościowy sprzęt elektroniczny oraz wartościowe wyposażenie, ubrania i sprzęt jeździecki pozostają pod opieką obozowicza, a organizator nie odpowiada za zagubienie/zniszczenie rzeczy wartościowych obozowiczów. Sprzęt jeździecki musi być podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka.
 •  Uczestnicy nie mogą przyjmować żadnych środków medycznych bez wiedzy wychowawcy.
 •  Podlegamy pod Ośrodek Zdrowia w Kotuniu. W przypadku choroby uczestnika, w trakcie trwania turnusu, rodzice zobowiązani są do odebrania dziecka. W takim przypadku nie jest zwracana kwota za niewykorzystane dni.
 •  Na terenie stajni, podczas pobytów wypoczynkowych, obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów, używania otwartego ognia, picia alkoholu i stosowania innych używek. Nieprzestrzeganie tego zakazu skutkuje wydaleniem dyscyplinarnym, a rodzice są zobowiązani do natychmiastowego odbioru dziecka. W takim przypadku nie jest zwracana kwota za niewykorzystane dni.

Regulamin

Zasady rezerwacji

§1

Rezerwacji należy dokonać telefonicznie, poprzez formularz zgłoszeniowy lub osobiście z zastrzeżeniem, że dokonanie rezerwacji uznaje się za skuteczne dopiero z chwilą wpłacenia przez Państwa zadatku oraz potwierdzeniem rezerwacji przez organizatora.

§2

Dokonanie wpłaty zadatku jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz potwierdzeniem zawarcia umowy handlowej o świadczenie usług turystycznych. Rezerwując pobyt wchodzą Państwo w bezpośredni stosunek umowny z naszą firmą. Podstawę prawną wiążącą strony stanowi Ustawa o Usługach Turystycznych.

§3

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 400 zł do 7 dni od dnia otrzymania drogą elektroniczną: maila potwierdzającego rezerwację, zawierającego dokument ‚zgłoszenie uczestnika’.

§4

Zadatek należy wpłacić na rzecz:
Maria Bronowska Gospodarstwo Rolne
Chlewiska 26
08-130 Kotuń
Na podany numer konta:
Bank Pocztowy:  92132015372726921930000001
Zadatek tytułem: wakacje w siodle, imię i nazwisko uczestnika i numer turnusu,

§5

Brak wpływu zadatku w uzgodnionym terminie oznacza rezygnację z rezerwacji i powoduje automatyczne wykreślenie z prowadzonego w gospodarstwie systemu rezerwacji oraz uznanie, że pomiędzy stronami nie doszło do zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych.

§6

Resztę wpłaty za zamówione usługi turystyczne, pomniejszone o wartość zadatku, należy zapłacić najpóźniej w dniu przyjazdu w gospodarstwie gotówką, względnie przelewem bankowym na rachunek bankowy (w tym przypadku prosimy o okazanie kopii dokonanego przelewu bankowego).

§7

Brak potwierdzenia dokonania pełnej zapłaty należnego wynagrodzenia najpóźniej w dniu przyjazdu na pobyt, uprawnia organizatora do natychmiastowego odstąpienia od umowy i wstrzymania realizacji świadczeń, będących przedmiotem umowy o świadczenie usług turystycznych.

Zasady rezygnacja z rezerwacji

§8

Goście mogą w każdej chwili zrezygnować z dokonanej wcześniej rezerwacji lub pobytu, jednak w każdym przypadku zgodnie z art. 394 kodeksu cywilnego wniesiony zadatek przepada. Utrata zadatku może nastąpić także, jeśli bez uzgodnienia w dniu przyjazdu nie dokonacie Państwo pełnej zapłaty, a gospodarstwo skorzysta z przysługującego mu prawa do natychmiastowego odstąpienia od zawartej umowy.

§9

Odwołanie rezerwacji na zasadach podanych powyżej powinno nastąpić pisemnie (listem poleconym lub pocztą elektroniczną e-mail).

§10

W przypadku skrócenia pobytu, choroby uczestnika podczas trwania ‚wakacji w siodle’, późniejszego przyjazdu czy dyscyplinarnego wydalenia uczestnika, nie przysługuje zwrot pieniędzy za niewykorzystane dni.

Z poważaniem
Maria Bronowska
889 704 519
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

IMG_3772

W celu sprawdzenia dostępności miejsc zapisów dokonuje się telefonicznie. Dopiero po kontakcie telefonicznym uzupełniamy formularz.  

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wiek: lat

Waga: kg

Wzrost: cm

Potrafie jeździć:
 Stępem Kłusem Galopem W terenie

Potrafię skakać na wysokość: cm

Turnus

Dodatkowe uwagi: